skip to Main Content
Çanakkale’de  Üniversite Yılları

Çanakkale’de Üniversite Yılları

Çanakkale’de üniversite yıllarım hani anlatılmaz yaşanması gerek denir ya benim için buna eşdeğerdir. Mezun olalı on seneyi geçti ama oradaki anılarım hala ilk günkü gibi aklımda. Nereye gitsem, nerede olursam olayım gözlerimi kapattığımda sanki ilk günkü gibi her şeyi hatırlıyorum. Özellikle mezun olduktan sonraki ilk sene benim için çok zordu. Orada çok güzel arkadaşlıklar edinmiştim . Onlardan ayrılmak benim için gerçekten üzücü olmuştu.

Çanakkale’de üniversite hayatımda en çok bahsetmek istediğim yıl 2008 senesidir. Bu sene benim için çok özeldir. 2008 yılı üniversitede benim için oldukça aktif geçti. 2007 yılında dahil olduğum rock topluluğu dağılma kararı almıştı.Topluluğun başındaki arkadaşım bana gelip grubu bıraktıklarını istersem bu grubun başına geçebileceğimi söylemişti. Açıkçası çok sevinmiştim. Şimdi istediğim şeyleri yapabilecektim. Hemen çok yakın iki arkadaşıma haber verdim ve beraber bu topluluğu yeniden yapılandırmaya karar verdik. İşte o an her şey yeniden başlamış oldu…

Çanakkale’de Üniversite Rock Topluluğu Yeniden Doğuyor

Çanakkale’de rock topluluğunu yeniden yapılandırmaya başladığımızda son dönemin başındaydık. İlk olarak standımızı kurduk ve yeni üyeler almaya başladık. Çeşitli rock gruplarının katıldığı bir festival yapmaya karar vermiştik. Bu fikir bizi çok heyecanlandırmıştı. Öncelikle gerekli izinleri almamız gerekiyordu. Çanakkale Belediyesi bize bu konuda yardımcı olmuştu. Ancak maalesef valilikten bu konuda gerekli izni alamamıştık. ÇOMÜ Rock Topluluğu’nun yeniden doğmasını sağlamıştık ama hayalini kurduğumuz festivali yapamayacaktık. Büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştık.

Çanakkale’de rock topluluğu olarak yaşadığımız büyük hayal kırıklığından sonra kendi çapımızda eğlence amaçlı küçük organizasyonlar yapmaya karar verdik. İlk olarak bizim vazgeçilmez mekanımız olan Han Bar’da Pick up ve Şehrin Azizleri gibi yerel grupların katılacağı ÇOMÜ rock topluluğu gecesi organize etmeye karar verdik. Katılım umduğumuzdan da fazlaydı.Unutulmaz anılarımıza ekleyeceğimiz çok güzel bir gece geçirmiştik.Bir arkadaşımız hep beraber İzmir Dungeon Bar’a gitmemizi önerdi. Üniversite bize bu konuda destek oldu ve bir aracını bize tahsis etti. Bu da bizler için bambaşka bir anı olmuştu.

Çanakkale’de Üniversite

Bahar şenlikleri yaklaşmaya başlamıştı. Üniversite bizden şenliklerde aktif olarak çalışmamızı istemişti. Açıkçası bu durum bizi çok heyecanlandırmıştı. Hepimiz kendi aramızda görev dağılımı yapmıştık. Çok güzel bir organizasyon bizi bekliyordu. O sene bahar şenliklerinde birkaç yerel grup ile birlikte Nev ve Manga Grubu olacaktı. Herkes gece çadırlarda kalacaktı. Çok eğlenmiştik. Sabaha kadar bir şeyler içip muhabbet etmiştik. Hey gidi günler diyorum şimdi.

Çanakkale’de üniversite hayatım bambaşka bir noktaya gelmişti. Rock topluluğu sayesinde kocaman bir aileye sahip olmuştum. Üstünden yıllar geçmesine rağmen bu anılar hala dün gibi aklımda. Bu site sayesinde onları yeniden anmış oldum. Bütün ÇOMÜ Rock ailesine teşekkür ederim. Seviyorum sizleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back To Top